DETAYLAR, KURGU VE KARPUZUN FAYDALARı

Detaylar, Kurgu ve karpuzun faydaları

Detaylar, Kurgu ve karpuzun faydaları

Blog ArticleKarpuz yaz kocaoğlannın en çok tüketilen meyveler ortada ihtimal de birinci sırada dünya alıyor. İçerisinde B ve C vitamini ile sodyum, kalsiyum, potasyum ve demir mineralleri mevcut karpuzun faydaları saymakla bitmiyor. İşte size karpuzun meçhul faydaları:

Karpuz kabuğu genel anlamda çöpe atılmaktadır. Fakat en karpuz kadar faydalı olan karpuz kabuğu doğrudan cilde uygulandığından evetşlanma belirtileri olan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olarak nemlendirmektedir.

Likopen bakımından gani gıdaların bir ayrıksı yararı, gayrı sıhhat problemlerının huzurı silsile, kemik sorunlarına sefer açabilecek oksidatif stresi azaltarak kemik sağlığını iyileştirmeleridir.

Mis üzere kokusu ve peynirin en yerinde arkadaşı olması hasebiyle edebiyat gelmesine bir makam henüz sevinmemize niçin olan kişiım karpuz, serlı başına tatlılıklaların en güzeli olmayı da muvaffakiyetyor.

Karpuz çekirdeği faydaları arasında bir gayrı husus bile hapishaneğindeki magnezyumun duygu esenlığına pozitif katkısı olarak bilinir.

Gözlerin oksidatif hasara ve iltihaplanmaya karşı korunmasına yardımcı olur ve hassaten evetşa bağlamlı makula dejenerasyonunu önleyebilir.

* Kanlarında şu denli potasyum olan eşhas tüketimine ilgi etmelidirler, aşırı yoğaltım potasyum miktarını arttırır ve kas sorunlarına ne olur.

Karpuzun faydaları beyninde umumi oda sağlamlığını ve müşahede kalitesini desteklemek, bağışıklık sisteminin etkinliğini tezyit etmek, tembel ve cilt esenlığını geliştirmek, kilogram kaybını kolaylaştırmak sayılabilmektedir.

Tabiatın bize bir dürüı olan bazı yiyecekler vardır. Lezzetli tatlarının yüzı gün, olağanüstü özellikleri karpuzun faydaları ve ehil oldukları yüksek besin kıymeti sayesinde vücudumuz karınin bile az çok müfitdırlar. Karpuz da bu kategoridedir. Bu ovada karpuzun faydalarını ayyaşfedin.

Antipatik bir karpuz dilimini ısırdığınızda muhtemelen aklınızda antioksidan yoktur. Karpuzun, özellikle C vitamini İnternet sitesi ve likopen formunda, sere serpe radikallerle savaşçı mineraller için harika bir kaynaktır.

Yemiş ya da sebzelere, kırmızı rengini veren likopen karpuzda mualla oranda bulunur.Likopen yardımıyla; prostat kanseri riski azalıyor hatır emrazından tevakki sağlanıyor, sarı puan hastalığı ve katarakt riski düşüyor.

BİST adı şeşnda açıklayan tüm bilgilerin telif hakları külliyen BİST'e ilgilendiren olup, yeniden yayınlanamaz. Veriler aracılığıyla katkısızlanmaktadır.

İçerdiği azık öğeleri sebebiyle tam bir vitamin deposu olan sarı karpuz; A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum ve potasyum itibarıyla servet sahibi bir meyvedir.

ankara çankırı yolundan gelirken yoldaki sergilerden karpuz kavun küçümsemeım diyerek durdum baktım karpuzlar beyaz tenli ve kelek kabilinden duruyorlar paha falanca sorduk abi sen beğen yeterki dediler ben düzgülü karpuz göremedim kavun aldım karpuza yaklaşmadım sert kelek diyerek ..ısrarla kavunların yönına iki adet koydular bunları al iki kavunda benden dedi herif kışın yiceksin bunu dedi .

Report this page